O webu

O webu

Web Centra výzkumu Řež s.r.o. obsahuje několik zajímavých funkcí, na které bychom Vás rádi v krátkosti upozornili.

Webové stránky Centra výzkumu Řež s.r.o. jsou postaveny na redakčním systému WordPress pod licencí GPLv2.

RSS kanál

Ikonka RSS

Web obsahuje funkci RSS kanálu ve verzi 2.0, který Vám umožňuje odebírat novinky pomocí softwaru (tzv. RSS čteček). Využít můžete například populární Google Reader, včetně verze pro Váš smartphone.

Díky tomu budete vždy informováni o novinkách na webových stránkách Centra výzkumu Řež.

Informace o RSS na Wikipedia CZ.

Tisk do PDF

Ukázka služby Print Friendly

Ikonka tisku

Každou stránku tohoto webu lze připravit k tisku pomocí služby třetí strany Print Friendly. Stačí navštívit žádanou stránku a v zápatí vpravo dole kliknout na ikonu tiskárny.

Následně si můžete zvolit, které části stránky nechcete uložit do PDF, lze zvolit i velikost písma a přítomnost obrázků. Následně lze dokument přímo vytisknout, uložit do PDF či odeslat e-mailem.

Soubor GPX

Web CVŘ nabízí ke stažení soubor GPX pro Vaší navigaci. Soubor obsahuje GPS souřadnice pro navigaci k nám a základní informace o společnosti včetně kontaktu.

Moderní webové technologie

Web CVŘ využívá nejnovějších technologií v oblasti vývoje webů a implementuje mj. CSS3 a mikroformáty.

CSS3

Dosud vyvíjený standard CSS3 umožňuje nejmodernější a specifický vzhled webových stránek v aktualizovaných Internetových prohlížečích, jež mají podporu implementace CSS3.

CSS3 na Wikipedia CZ.

Mikroformáty

Web CVŘ sleduje nejnovější trendy v oblasti vývoje webů pro strojové čtení a obsahuje informace pro automatické zpracování textu tam, kde je to využitelné, typicky se jedná o vizitky a adresy (mikroformát hCard) či o zeměpisné souřadnice GPS (mikroformát goe).

Mikroformáty slouží vyhledávačům a softwaru, aby porozuměly obsahu sémantických stránek, pro které se vžilo označení Web 3.0.

Mikroformáty na Wikipedia CZ.

vCard a iCalendar

Web Centra výzkumu Řež obsahuje na vhodných místech ke stažení soubory ve formátu vCard (VCF) a iCalendar (ICS). Tyto soubory umožňují jednoduše vložit kontaktní informace na osobu nebo informace o času a místu konání akce do Vašeho softwaru (MS Outlook, Google Contacts/Calendar…) či do mobilního zařízení.

vCard na Wikipedia CZ.
iCalendar na Wikipedia CZ.

Služby společnosti Google

Web využívá vybrané služby poskytované Internetovou společností Google.
Díky Google Dokumentům je nyní možné soubory Excelovské tabulky, Powerpointové prezentace či Adobe PDF prohlížet přímo z cloudového úložiště ve vloženém prohlížeči implementovaného na stránkách CVŘ bez nutnosti jej ručně stahovat do počítače a otevírat specializovaným programem.

Validní kód

Web CVŘ je psán profesionály pomocí jazyka XHTML a dodržuje veškeré platné standardy vydané konsorciem pro vývoj webových technologií W3C, tedy je psaný bez chyb a tzv. validní. Validní kód usnadňuje Internetovým prohlížečům korektní zobrazení stránek.

Stránky CVŘ na oficiálním W3C validátoru.

Správce webu

Jan Trejbal

Tel. 266 172 451
jan.trejbal@cvrez.cz